Universiteti i Tiranës, 330 kuota të mbetura të paplotësuara

Aktualitet
191
0
sample-ad

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”430″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_column_text]Universiteti i Tiranës ka në total 330 kuota të mbetura të paplotësuara, pasi kandidatët fitues nuk kanë bërë regjistrimin me dokumentacion pranë sekretarive mësimore.

Tashmë rektorati i UT e ka nisur shkresën pranë Agjencisë Kombëtare të Provimit, e cila më pas duhet të bëjë shpërndarjen e tyre nëpërmjet Formularit A3.

Këto kuota janë të shpërndara në 6 fakultetet e këtij universiteti, ku numrin më të lartë e kanë Shkencat e Natyrës, më pas vijnë Fakulteti i Gjuhëve të Huaja dhe Ekonomiku, me mbi 60 kuota të paplotësuara.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Facebook Comments

POST A COMMENT.

six + 8 =