Shitet për 14 mln euro diamanti i kuq

Stili i jetesTendence
166
0
sample-ad

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”414″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_column_text]Një diamant i kuq “fancy vivid”, 8.41 karat është shitur në ankand në Hong Kong për një çmim rekord prej 14 milion euro.

Siç raporton Agjencia italiane e lajmeve Ansa, vlera e këtij diamanti në Hong Kong përllogaritet të jetë rreth 100 deri në 120 milionë dollarë.

Ai ka formën e dardhës dhe është i montuar në një unazë.

Rekordi i mëparshëm i shitjes së një diamanti të ngjashëm u shënua në 2009-ën. Ai u shit për 10.7 milionë dollarë.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Facebook Comments

POST A COMMENT.

2 × three =