Ja një lëng i mirë për të pastruar veshkat

Shendeti
353
0
sample-ad

Nëse keni ndonjë problem me veshkat, urinimin apo fshikëzën e urinës më poshtë po ju tregojmë një pije sipas Yahoo.it, e cila mund t’ju ndihmojë së tepërmi në zgjidhjen e këtyre problemeve, kur janë në fazën fillestare.

Veshkat janë organ jetik në trup pasi filtrojnë 200 litra gjak në ditë dhe nuk lejojnë depërtimin e toksinave në organizëm. Armiqtë më të mëdhenj të veshkave janë proteinat shtazore, pijet me gaz, ëmbëltuesit artificialë, kafeina dhe cigaret.

Për të pastruar veshkat duhet të konsumoni ujë në sasi të lartë.

Për të bërë një pije që largon problemet me veshkat ju duhen:

– 1 kivi

– 1 banane

– gjysmë limonit

– gjysmë gote arra

– gjysmë luge majdanoz

– 1 gotë ujë

Mënyra e përgatitjes:

Të gjithë përbërësit e mësipërm hidhini në blender dhe miksojini. Limonin duhet ta shtrydhni përpara se ta hidhni në blender.

Këshillohet që ta konsumoni këtë pije çdo mëngjes esëll.

Facebook Comments

POST A COMMENT.

19 + three =