Arrestohen 9 zyrtarë të Ministrisë së Shëndetësisë, i dyshuar edhe ministri

Aktualitet
190
0
sample-ad

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”313″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_column_text]Nëntë zyrtarë të Ministrisë së Shëndetësisë, të spitaleve dhe klinikave private në Kosovë, ndër ta edhe mjekë, janë arrestuar në orët e para të mëngjesit të ditës së enjte. Mediat kosovare bëjnë të ditur se përdorimi i stendave të dyshimta, të skaduara, si dhe vendosja e tyre nga doktorë jokompetentë, mund të ketë çuar në vdekjen e pacientëve, që mendohet të jetë mbi 100. Gjithashtu bëhet e ditur se në mesin e të dyshuarve është edhe ministri i i Shëndetësisë, Ferid Agani, si dhe Sekretari i Përgjithshëm i Ministrisë së Shëndetësisë.

Ata dyshohen për keqpërdorimin e detyrës zyrtare, që ka të bëjë me pajisjet shëndetësore, sidomos me stendat që përdoren tek pacientët e sëmurë nga zemra. Sipas uniformave blu të Kosoves, aksioni dhe arrestimi i nëntë zyrtarëve ka ardhur si rezultat i një operacioni të gjerë në Prishtinë dhe Pejë, që ka të bëjë me personat që dyshohet se kanë shpërdorur detyrën e tyre zyrtare.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Facebook Comments

POST A COMMENT.

six + 7 =