Home / 2014 / October / 09

Daily Archives: October 9, 2014

Ja një lëng i mirë për të pastruar veshkat

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_column_text]Nëse keni ndonjë problem me veshkat, urinimin apo fshikëzën e urinës më poshtë po ju tregojmë një pije sipas Yahoo.it, e cila mund t’ju ndihmojë së tepërmi në zgjidhjen e këtyre problemeve, kur janë në fazën fillestare. Veshkat janë organ jetik në trup pasi filtrojnë 200 litra gjak në …

Read More »

Arbëreshja që ndez debatin në rrjetet sociale

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_column_text]Vajza në foto është një arbëreshe që ka pozuar me kostimin tipik të të parëve tanë gjatë një feste në Piana të Italisë. Foto është realizuar nga Graziano Lucito dhe është hedhur në rrjetet sociale si Twitter ose Facebook duke njohur një shpërndarje të menjëhershme. Bukuria e vajzës (ende …

Read More »

Universiteti i Tiranës, 330 kuota të mbetura të paplotësuara

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”430″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_column_text]Universiteti i Tiranës ka në total 330 kuota të mbetura të paplotësuara, pasi kandidatët fitues nuk kanë bërë regjistrimin me dokumentacion pranë sekretarive mësimore.

Read More »

Stadiumi i Elbasanit gati për Kuq e Zinjtë

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”427″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_column_text]Të shumtë kanë qenë ata që kanë preferuar të jenë të parët që do të uleshin në tribunat e Elbasan Arenës. Në hyrjet e stadiumit ka patur radhë, të shtyrë nga kurioziteti për të parë shtëpinë e re të Kombëtares, por edhe sfidën që …

Read More »

Si të kemi më shumë qumësht gjiri?

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”422″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_column_text]​ A mund të ndikoni në prodhimin e qumështit të gjirit dhe pa shumë mund, të jeni gjithmonë të gatshme për shujtën e bebit tuaj? Mjekët shpjegojnë që është e mundur. Ja përse: Mos u joshni nga ushqimet artificiale për ushqyerjen e bebeve: kjo …

Read More »

Si ta mbajmë larg kancerin

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”417″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_column_text]Kanceri është një ndër sëmundjet më të rrezikshme për shoqërinë. Shumë individë humbin jetën nga pamundësia për ta kuruar këtë sëmundje, e cila kërkon trajtime mjaft efikase. Mjekët specialist japin receta për ta mbajtur larg këtë sëmundje vdekjeprurëse.

Read More »

Shitet për 14 mln euro diamanti i kuq

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”414″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_column_text]Një diamant i kuq “fancy vivid”, 8.41 karat është shitur në ankand në Hong Kong për një çmim rekord prej 14 milion euro.

Read More »

Rusia "grabit" delfinët luftarakë të Ukrainës

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”403″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_column_text]Delfinët luftarakë, detaj interesant i periudhës së Luftës së Ftohtë, dalin sërish në skenë në periudhën e riaktivizimit të konfliktit në Ukrainë.

Read More »

RTSH, abuzime të rënda me tenderat

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”400″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_column_text]Nga Besar Likmeta Raporti nga Kontrolli i Lartë i Shtetit, i cili mbulon periudhën nga viti 2010 deri në gjysmën e parë të vitit 2013, nuk është publikuar më parë edhe pse televizioni financohet nga një taksë që i ngarkohet çdo familjeje shqiptare.

Read More »