Home / 2014 / October

Monthly Archives: October 2014

Putin i mbyll rubinetin e gazit Sërbis

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”4280″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text]Presidenti rus, Vladimir Putin, me vendimin e tij të fundit ka befasuar miqtë e tij ballkanas dhe mbështetësit e flak pro Rus, duke i dëshkuar Sërbët pasi ka vendosur ti ul furnizimin me gaz. Këtë vendim keru i Kremlinit

Read More »

Eshtrat e Isa Boletinit do të rivarrosen në Mitrovicë

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”4104″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_column_text]Pas disa viteve punë ka përfunduar verifikimi për identifikimin e mbetjeve mortore të heroit, Isa Boletini, të cilat u gjetën rreth 2 vite më parë në prag të 100-vjetorit të shpalljes së Pavarsisë së Shqipërisë. Eshtrat e Heroit Kombëtar do të varrosen në vendlindjen …

Read More »

Motra e Pablo Eskobarit mohon vrasjen e të vëllait nga Policia

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”4226″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text]Sa herë përmëndet emri Pablo Escobar, të gjithë mendojmë për narkotrafikantin më të famshëm të botës, i cili u bë i famshëm jo vetëm pë kokainën që “përmbyti” amerikën,

Read More »

Arrestohen dy autorët e atentatit tek "Unaza e re"

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”4206″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text]Policia ka arrestuar dy atentatorët e plagosjes me armë zjarri ndaj 48 vjeçarit nga Vlora Krenar Hasanaliaj një ditë më parë në zonën e Unazës së Re në Tiranë. Policia deklaron se, dy autorët e dyshuar janë,

Read More »