Zhaneta Byberi, Miss Univers Albania 2014

Showbizz
414
0
sample-ad

Zhaneta Byberi studentja 19 – vjeçare është kurorëzuar mbrëmë si Miss Universe Albania 2014.
Bukuroshja brune ka rrëmbyer kurorën e bukurisë në spektaklin që u organizua mbrëmë ne Tetatrin e Operas dhe Baletit.
Juria e përbërë nga Armina Mevlani, Niko Komani, Adrola Dushi, Sony K Elson me presidente jurie Floriana Garo kanë vendosur që 19 – vjeçarja, Byberi të përfaqësojë Shqipërinë në konkurset e bukurisë ndërkombëtare.
Spektakli u prezantua nga moderatori Albert Dumani shoqëruar nga modelja bukuroshe Xheni.
Miss Universe këtë vit u organizua nga Revista Vip dhe fotografi i mirënjohur shqiptar Fadil Berisha me mbështejten e Televizionit Kombëtar Klan.
Ndërkohë që gjatë show-t kanë qenë të ftuar shumë artistë të ndryshëm që performuan në natën finale.

Facebook Comments

POST A COMMENT.

two × one =