Home / 2014

Yearly Archives: 2014

Himara 48 orë pa drita, OSHEE dy ditë për të ngritur një shtyllë në Smokthinë

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”16559″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text]Temperaturat e ftohta banorët e Himarës po i përballojnë me mungesë të energjisë elektrike. Sipas burimeve zyrtare kjo ka ardhur si pasojë e një defekti të ndodhur në rrjetin e transmetimit, defekt që ka ndodhur 48 orë më parë, e që çuditërisht vazhdon të mbetet e pandreqshëm …

Read More »

Viti i Ri mbërrin në Zelandën e Re

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”16585″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text]Të parët në botë, për shkak të ndryshimit të orës, që i thanë mirëseardhjen vitit të ri 2015 ishin banorët e Aucklandit në Zelandën e Re.

Read More »

Nga ISIS tek Krimeja, nga Ebola tek avioni "Malaysia Airlines", ja cilat janë ngjarjet që shokuan botën në 2014

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”16566″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text]Në botë viti 2014 nuk ka qënë aq i qetë, pasi ka pasur shumë ngjarje dinamike, të cilat kanë tronditur njerëz, të cilët shpresojnë që viti i ri 2015 të jetë më i qetë, pa luftra dhe me më shumë paqe.

Read More »

Misteret e festës së Vitit të Ri. Kush e kanë festuar të parët: romakët apo kinezët?

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”16532″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text] Kremtimi i Vitit të Ri është një ndër traditat më të vjetra ritual. Disa hulumtues mendojnë se kremtimin e festës së Vitit të Ri, më së pari e kanë aplikuar kinezët, ndërsa një grup tjetër mendon se kjo traditë zanafillën e vet e ka nga …

Read More »

Audi me model special për Vitin e Ri

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”16523″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text]Audi Exclusive për këtë fundvit ka përgatitur një tjetër veturë interesante, modelin special RS6 Avant.

Read More »

Shqipëria gjatë vitit 2014, kalendari i ndodhive të shkuara

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”16528″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text]Nga vjedhja miliardëshe në Bankën Qendrore tek ndërhyrja në parcelat eme kanabis të Lazaratit, nga tensionet politike tek statusi kandidat për në BE dhe vizita e Papës… Ndoqni ngjarjet që lane gjurmë ndër muajt që lamë pas.

Read More »