Home / Aktualitet / 12 vdekje nga Covid, ja sa raste të reja u shënuan gjatë 24 orëve në Kosovë

12 vdekje nga Covid, ja sa raste të reja u shënuan gjatë 24 orëve në Kosovë

Instituti Publik i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka njoftuar se në 24 orët e fundit janë kryer në total 5502 testime për Covid-19, nga ku kanë rezultuar pozitiv 871 raste të reja.

Gjithashtu bëhet e ditur se fatkeqësisht nuk kanë mundur që të fitojnë betejën me virusin, 12 persona. IKSHPK-ja ka njoftuar njëkohësisht se gjatë këtyre 24 orëve të fundit janë shëruar 642 persona që ishin të infektuar me koronavirus.

Check Also

Parashikimi i motit/ Rikthehet moti me diell dhe rriten lehtë temperaturat

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë mot me …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

eight − 6 =