Home / Aktualitet / 10 minuta takim në presidencë/ Çfarë diskutuan në kaq pak kohë Rama dhe Meta?

10 minuta takim në presidencë/ Çfarë diskutuan në kaq pak kohë Rama dhe Meta?

Ka përfunduar takimi mes kryeministrit Edi Rama dhe presidentit Ilir Meta. Takimi mes tyre ka zgjatur vetëm 10 minuta dhe nuk dihet ende çfarë u diskutua në kaq pak kohë.

Pritja e kryeministrit Rama në takim nga Presidenti Ilir Meta është transmetuar live nga Presidenca. Meta ka shpjeguar se e ka ftuar për të diskutuar për përcaktimin e datës së zgjedhjeve dhe konsultimin në një proces sa më gjithëpërfshirës. Ndërkohë që në fund e ka ftuar nëse dëshironte të pinte kafe apo çaj.

Ju thërrita për të zhvilluar konsultimet për datën e zgjedhjeve brenda afatit që krijon kushtetuta me qëllim që të kemi një proces sa më gjithëpërfshirës dhe për të respektuar çdo ndjeshmëri. Në këtë drejtim do të isha i interesuar të dëgjoja dhe opinion tuaj si përfaqësues të PS dhe mazhorancës”, tha Meta. Në fund kreu i shtetin fton kryeministrin për të pirë kafe apo çaj.

 

Check Also

Shqiperia e shoqerise distopike

Shaban MURATI- Shqipëria është bërë një shoqëri distopike. Peshqit e mëdhej, që janë në postet …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

8 + six =