Home / Aktualitet / ​Përplasje politike në Kosovë, Vetëvendosje: “Hoti po e çon Kosovën drejt katastrofës humanitare”

​Përplasje politike në Kosovë, Vetëvendosje: “Hoti po e çon Kosovën drejt katastrofës humanitare”

Lëvizja Vetëvendosje ka reaguar pas 41 rasteve të vdekjeve në tri ditët e fundit në Kosovë si pasojë e koronavirusit.

Në një postim në Facebook, partia e Albin Kurtit ka adresuar kritika ndaj Qeverisë Hoti për dështim në menaxhimin e pandemisë.

Qeveria që nuk po di të menaxhojë me pandeminë po e çon vendin drejt katastrofës humanitare. Këta duhet të largohet në mënyrë që të qeverisin me vendin ata që e dëshmuan se mund ta menaxhojnë suksesshëm pandeminë dhe ekonominë e vendit”, shkruan Vetëvendosje.

 

Check Also

“Zot t’i dalim këtij vatani”, Meta me mesazh të fortë nga Zall Dardha

Kreu i vendit, Ilir Meta ka vizituar sëfundmi fshatin Zall Dardhë të Dibrës nga ku …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

4 − 2 =