• Ndryshon kupola e PS-së: Rama i jep Mesit punësimet, afron djalin e Servet Pëllumbit

    Edi Rama bën disa lëvizje në kupolën e PS-së, ku thelbi i tyre duket se është emërimi i numrit dy të qeverisë në postin më të lartë që do të përzgjedhë njerëzit që do të emërohen në

  Read More
 • Vrasjet në Shkodër nuk mund të gjykohen me statistika

  Musa Kurtulaj Ne Shkodër çdo vrasje e pazbuluar prodhon vrasje te pazbuluar. Ketë e kane provuar katerciperisht 20 vrasje te bujshme te kryera 10 vitet e fundit ne qytetin e Shkodres, por qe

  Read More
 • Policia serbe rrethon televizionin shqiptar në Preshevë

  Familjarë, Bashkëpuntorë, Miq dhe Dashamirë të nderuar… – Të mllefosur si kurrë më parë, po e ndajmë brengën me Ju dhe po Ju informojmë se : – Sot në orët e pasdites në shtëpinë

  Read More
 • Flet “Zonja Çurre” nga Irani që sherri me babanë hapi konflikt në Tiranë

  Somayeh Mohammadi, është njëra nga 3 mijë muxhahidinët iranianë të strehuar në Shqipëri, që i janë kundërvënë pushtetit në Teheran. 37 vjeçarja është bërë personazh shumë i njohur ditët e fundit,

  Read More
 • Unioni i Gazetarëve reagon sërish: Jo lënies së autorëve nën kërkim

  Deklarate ne diten e dyte pas ngjarjes kriminale ndaj gazetares Rastet e rralla por tronditese, te kercenimeve, dhunes apo edhe agresioneve ndaj gazetareve te ndodhura ne Shqiperi, jane te

  Read More

Kronike

Masakra e 10 gushtit/ Ritvani nesër del në gjyq. paralajmërimi i tij “do t’ju bëj hatanë”

Ritvan Zyka, autori i krimit te 8 fishte ne Selenice te Vlores te henen ne oren 10:00 do te dale para gjykates ku do te vendoset masa e sigurise ndaj tij. Por vetem dy dite pas te premtes se

Ekonomi

Turqit nisin punën për Aeroportin e Vlorës: 1 mijë vetë punësohen që në fillim

Konsorciumi turk, i caktuar për të ndërtuar aeroportin e Vlorës ka nisur menjëherë punën për të ndërtuar portën e dytë ajrore më të rëndësishme në Shqipëri. Ambasadori turk në Shqipëri, Murat

Aktualitet

Senida Mesi në Mal të Zi: negocon me Malin e Zi marrveshje për tregti të lirë me Shkodrën

Zv.kryeministrja Senida Mesi, njëkohësisht dhe deputete e Shkodrës, ka negocuar sot në Podgoricë, arritjen e një marrëveshje të lirë tregtie ndërkufitare me Malin e Zi, që të mos ketë barriera

Politike

Lifestyle

Facebook Po Përdor Celularët E Zgjuar Për Të Përgjuar Bisedat Tuaja

Facebook mund të jetë duke dëgjuar bisedat e njerëzve gjatë gjithë kohës, ka pohuar një ekspert. Aplikacioni mund të përdorë telefonat e njerëzve për të mbledhur të dhëna për atë për të cilën po

Kulture

Gazetari Avdulla Kënaçi vjen si shkrimtar me librin “Enigma e një nate”

Diten e merkure me date 19 shtator 2018, UGSH ju fton ne paraqitjen e pernbledhjes me tregime te autorit Avdulla Kënaçi. Ne oren 11, ne sallen Blu te Hotel Tirana Internacional shkrimtare,

ShowBizz

Kënga fituese e “Eurovision”-it, e vjedhur?

Kompania amerikane “Universal Music Studios” ka thënë se kënga e Nettës është kopjuar nga hiti i grupit amerikan “The White Stripes”, “Seven Nation Army”. Kritikët e muzikës kanë vënë re

Shendeti

Të dhëna shqetësuese nga Shëndeti Publik, 25% e fëmijëve 11-15 vjeç përdorin alkool dhe duhan

Në shkollat 9-vjeçare janë realizuar disa pyetësorë nga Instituti i Shëndetit Publik, drejtuar nxënësve të moshave 11-15 vjeç . Ky studim është kryer për vlerësimin e sjelljeve të shëndetshme të

Kuriozitete