• Shqiptarja në Itali sherr me gruan që ndante shtëpinë, fqinjët thërrasin policinë. Kur i zbulojnë të kaluarën…

    Një grua shqiptare, emri i të cilës nuk është bërë me dije nga mediat italiane, është vënë në pranga pasi sherri me një tjetër femër i kushtoi që t’i zbulohej e vërteta që fshihte.  

  Read More
 • Të mjerët dhe prapë të mjerët

  Si edhe në të kaluarën, të rinj e të moshuar (duan të) ikin nga vendi jo nga ndonjë nevojë e veçantë intelektuale a profesionale, por thjesht ekzistenciale. Tani jo pse regjimi serb na ka nxjerrë

  Read More
 • Rrëfimi për 9-vjeçaren që u kap nga policia serbe në bagazhin e veturës

  Një vajzë 9-vjeçare nga Kosova u kap javën e kaluar nga policia kufitare në Merdare, derisa po tentonin të dërgonin në Gjermani. Historia e vajzës së mitur është prekëse. Ajo për vite u rrit në

  Read More
 • Arrestohet “i tmerrshmi” i Durrësit, dyshohet se ka grabitur 13 banesa

  Një 34 vjeçar me iniciale D.T., banues në Tiranë, është arrestuar nga Policia e Durrësit pasi dyshohet se është autor i disa grabitjeve në këtë qytet. I dënuar më parë për vjedhje, 34 vjeçari u

  Read More
 • Bashkëpunëtori i ngushtë “tradhton” Voltana Ademin

  Një prej bashkëpunëtorëve më të ngushtë të kryebashkiakes së Shkodrës, Voltana Ademi, jep dorëheqjen. Bëhet fjalë për Suel Hadrin me detyrë sekretar i këshillit bashkiak. Top Channel disponon

  Read More

Kronike

Zhduket 16-vjeçari shqiptar në Angli. Policia, apel për ndihmë

  Quhet Daniel Gjinaj, 16 vjeçari qe rezulton i zhdukur nga shtepia e tij ne Angli. Policia vendase njofton se ka nisur kerkimet per adoleshentin e zhdukur pa gjurme qe nga data 13 gusht.

Ekonomi

“Skanimi” fitoi 1 mln euro brenda vitit. Bilanci zyrtar i një prej koncesionarëve më të shtrenjtë për buxhetin e shtetit. Do të zgjasë deri në vitin…

Kompanitë koncesionare vazhdojnë te regjistrojnë fitime të larta në Shqipëri. Kontrata e radhës është ajo e skanimit në dogana. Sipas bilancit zyrtar të dorëzuar në Qendrën Kombëtare të Biznesit,

Aktualitet

Shqiptarja në Itali sherr me gruan që ndante shtëpinë, fqinjët thërrasin policinë. Kur i zbulojnë të kaluarën…

  Një grua shqiptare, emri i të cilës nuk është bërë me dije nga mediat italiane, është vënë në pranga pasi sherri me një tjetër femër i kushtoi që t’i zbulohej e vërteta që fshihte.  

Politike

Lifestyle

40 vite diferencë. Dashuria nuk njeh as moshë dhe as gjini! – FOTO

Këngëtarja Julia Zelg-De Freest, 24 vjeç, ka kurorëzuar dashurinë e saj me korrespondenten e politikës, Eileen Zelg-De Freest, 61 vjeç. Ato janë njohur në rrjetin social “Tinder”, dhe që prej

Kulture

Lirohet nga detyra drejtoresha e Bibliotekës Kombëtare

Këshilli i Ministrave me propozim të Ministrisë së Kulturës ka liruar sot nga detyra drejtuesen e Bibliotekës Kombëtare, Persida Asllani. Ajo ka drejtuar këtë institucion për 5 vite me radhë.

Deti nuk ka portë

ShowBizz

Gena: Pasi këndova, më thanë se kisha ngatërruar dasmën

Ai është nga këngëtarët më të pëlqyer të muzikës “live” dhe  më të kërkuarit nëpër dasma. Kërkesat për të qenë pjesë e gëzimeve familjare janë të shumta, por edhe situatat e çuditshme janë pjesë

Shendeti

Gruaja nuk po ushqehej dot, mjekët habiten nga ajo që i gjejnë në stomak

Mjekët mbetën të habitur pas heqjes së më shumë se 53 mijë paund stoli dhe monedha nga stomaku i një gruaje indiane. Runi Khatun, 26 vjeçe, ishte ‘e dobët dhe e amësht’ kur shkoi në spital më 16

Kuriozitete